Поранення, евакуація через Росію та повернення додому. Історія сімʼї з Борщової на Харківщині — відео

Поліна Куліш - 01 Грудня 2023 | 16:58

У деокупованій Борщовій живе близько сотні людей. Майже всі будинки в селі пошкоджено або зруйновано внаслідок бойових дій. Навіть у церкві, яка стоїть в центрі села, вибиті вікна закриті фанерою.

Церква в центрі Борщової / Всі фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Сергій та Галина Дровнікови — одні з тих, хто повернулися в Борщову після деокупації. Повномасштабне вторгнення подружжя зустріло у себе вдома й залишалось там кілька місяців. На початку травня 2022 року Сергія було поранено внаслідок обстрілу. Росіяни вивезли його в Бєлгород. 

«Не встиг дійти до хвіртки — був приліт. Уламки наскрізь пробили ногу та влучили в голову. Вивезли в Бєлгород та зробили там операцію», — пригадує Сергій Дровніков.

Галина не знала, де знаходиться її чоловік, тому вирішила виїхати з Борщової в Росію на його пошуки. 

«У мене не було грошей, не було нічого і я ходила, шукала його. Потім знайшлися волонтери, що врятували мене від поліціянтів. Бо вони мені погрожували і я хотіла з мосту стрибнути. Також волонтери мені допомогли знайти чоловіка», — каже Галина.

Після того як подружжя возз’єдналось, воно вирішило виїхати у Фінлядію, бо Сергій потребував належного лікування. Після його одужання та деокупації Борщової восени 2022 року, родина повернулася додому.

«Загоїлась нога та голова й ми поїхали додому. На пів села були тільки ми удвох. Вікон та меблів немає. Ми все поскладали, що вціліло. Зате квіти всі збереглися у нас», — розповідає Галина.

На війні у подружжя Дровнікових загинув син, а будинок пошкодило обстрілами. Зараз Сергій та Галина намагаються відновлювати свою домівку та готуються до зими. 

Повну історію про родину Дровнікових дивіться у нашому відео.

Автор: Денис Клименко

Читайте також

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.