Наразі російські військові постійно обстрілюють північ Харківщини, зокрема Харківський та Куп’янський райони, розповів голова ХОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

Евакуація з населених пунктів, де йдуть обстріли, триває: «Наше завдання: вивезти дітей із родинами з територій де, ведуться бойові дії. Минулого тижня ми вивезли 30 дітей», — прокоментував Олег Синєгубов.

Він також зазначив, що примусову евакуацію можуть ввести у двох населених пунктах Дергачівської громади, але не назвав їх, оскільки введення примусової евакуації прийматиметься залежно від військової обстановки, яка буде на Харківщині на момент ухвалення рішення.

Людей вдається вивезти без примусової евакуації тоді, коли вони дослухаються: «Якщо ми зрозуміємо, що всі важелі впливу вичерпані, а люди все не хочуть виїжджати, тоді ми будемо приймати рішення щодо примусової евакуації», — додав очільник ХОВА.

Відомо, що 2 березня у Куп’янському районі оголосили обов’язкову евакуацію з 10 населених пунктів Вільхуватської громади, а також усієї Дворічанської та Петропавлівської громад. У Куп’янській та Курилівській громаді обов’язкова евакуація передбачена для дітей та маломобільних людей.

Минулого тижня голова Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич повідомив, про таку кількість дітей, що залишаються на території:

  • 9 дітей — Вільхуватська;
  • 82 — Дворічанська;
  • 16 — Петропавлівська.

Як відбувається цей процес примусової евакуації?

Містянам пропонується 3–5 днів, щоб зібрати речі та зв’язатися з волонтерами або Координаційним Центром. Тоді за ними прийдуть та вивезуть у безпечні місця. Як це було у випадку з евакуацією дітей із Куп’янського району до Рівненщини.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.