Транспорт від Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини допоможе швидше та ефективніше евакуйовувати цивільних з зони активних бойових дій та прифронтових районів Харківщини.

Нова техніка передана для забезпечення потреб Харківського гарнізону ДСНС від Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини.

«Дуже дякую за надану техніку, оскільки ця техніка буде використовується ДСНС для виконання безпосередніх завдань не властивих ДСНС: доставляння гуманітарної допомоги, а також евакуаційних заходів. Ми знаємо випадки коли спецтехніка ДСНС руйнується цільовими прицільними ударами РФ. Це було на Куп’янському напрямку, у Дворічній та в інших місцях. Тому потреби постійні і це вкрай необхідна для нас підтримка», – підсумував начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Пані Почесна консул Німеччини у Харкові Тетяна Гавриш додала, що це не перша співпраця з ДСНС Харківської області. Це почалося з початку повномасштабного вторгнення. Німецький бізнес та торговельної палати, які вже у березні 2022 року зібрали кошти на допомогу рятувальникам Харкова та придбали складне обладнання для гасіння пожеж у важко доступних місцях. Це така дуже велика цистерна, яка дозволяє наповнити її різними рідинами.

«Потім з’явилася потреба у тягачі до цієї цистерни. Її закрила асоціація міст побратимів Штегліц-Целендорф – це округ Берліну,  вони купили власне і тягач. Коли ми купили тягач і була цистерна, з’ясували, що треба ще транспорт, щоб доставляти особовий склад у локації, куди важко дістатися. Виникло питання пасажирського транспорту, а також треба транспорт для евакуації людей з деокупованих територій», – розповіла історію про допомогу Почесний консул Німеччини у Харкові Тетяна Гавриш.

Німецька спільнота 11 квітня відреагувала на цю потребу, а вже за п’ять днів мікроавтобуси діставалися Харкова.

За час повномасштабного вторгнення у Харкові та області знищено чи пошкоджено близько 50 рятувальних машин. Транспорт, який отримали сьогодні буде знаходитися в одному місці, щоб оперативно виїжджати. Два автомобілі знаходитимуться в аварійно-рятувальному загонові, ще один в головному управлінні та два в Харківському районі, додав начальник Головного Управління ДСНС в Харківській області Олександр Волобуєв.

Читайте також: Російські військові обстріляли Харківщину з мінометів.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!