Пожежники оперативно ліквідували займання. Жертв та постраждалих немає.

Протягом минулої доби 7 травня в Куп’янському районі через російські обстріли виникло три лісові пожежі. Усі вони сталися на території лісництв Курилівської громади. Про це повідомили ГУ ДСНС у Харківській області.

Так, поблизу Глушківки на Харківщині горів ліс на площі 20 гектарів.  У селі Новоосинове горіла хвойна підстилка на площі 10 га, а у селі Подоли – на площі 4 га. 

Пожежники оперативно ліквідували займання. Жертв та постраждалих немає.

За даними розслідування NGL.media, майже половина Харківської області була окупована росіянами у лютому-березні 2022 року, але на початку вересня того ж року більшість її території було звільнено ЗСУ. Близько 40-45% лісів регіону наразі заміновано або пошкоджено пожежами внаслідок бойових дій.

Куп’янський лісгосп відновив роботу в жовтні 2022 року, проте масштаби знищених лісів досі не оцінено через замінованість територій, каже Рибка. За даними онлайн-мапи бойових дій Deep State, наразі 70% цього лісу контролюють російські війська, частина на півдні лісу перебуває під контролем ЗСУ.

За два роки повномасштабного вторгнення Російська Федерація завдала екологічних збитків природі України на суму близько 63 мільярдів доларів США. Найбільше постраждала Донеччина, Луганщина та Харківщина.

Читайте також

  • Повномасштабне вторгнення РФ завдало збитків України на суму понад $153 млрд, з них інфраструктурі Харківської області – щонайменше на $27,8 млрд