«Читомо» та LitCentr створили мапу Ukrainian Bookshelves Worldwide, де люди за кордоном зможуть знайти простори з літературою українською.

Загалом — 388 локацій у 22 країнах світу. Серед них Німеччина, Польща, Чехія, Австрія, Італія, Литва. Крім того, книжки українською можна знайти у найвіддаленіших куточках світу: в Канаді та Південній Кореї.

«Мета проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide — підсвітити зусилля організаторів таких ініціатив, дізнатися про їхню роботу і виклики, з якими вони стикаються, та зробити їхній досвід корисним для тих, хто збирається створити українську книжкову полицю у своєму місті, організації, закладі або ж покращити роботу вже наявної, хоче допомогти українським книжкам бути доступнішими за кордоном», — зазначають організатори.

На сайті ініціативи також доступні дослідження про діяльність українських книжкових полиць за кордоном, а також поради щодо створення власної.

Переважна більшість (85%) українських книжкових полиць створили після 24 лютого 2022 року. Понад 14,3% існували до цього.

  • За рік попит на українські книжки за кордоном зріс удвічі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.