Загалом проєкт «Спільно» налічує 8 локацій у Харкові — 5 на станціях метро та 3 наземних, та 9 в області — Балаклія, Красноград, Краснокутськ, Валки, Первомайськ, Лозова, Зміїв та Ізюм.

У суботу, 11 березня, відкрили вже другий дитячій простір «Спільно. Точки зустрічі» в Ізюмі, він орієнтований на дітей до 12 років. В той час, як перший — на підлітків, зазначила координаторка проєкту Марина Дудніченко.

Відкриття простору “Спільно” в Ізюмі / Фото: Вікторія Якименко

На відкриття завітали близько 50 дітей. Для них влаштували музей дитинства — невеличку історичну лекцію з показом артефактів, аніматорську виставу, заняття з мінної безпеки тощо. На постійній основі на локаціях проводять різноманітні заняття для дітей і підлітків: з розкладами їх проведення можна ознайомитися за посиланням.

«Ми створюємо простір, де діти можуть хоч трошки намагатися продовжувати своє дитинство, попри ті умови, в яких ми зараз знаходимось. Щодо заходів, які ми на наших локаціях проводимо — це творчі, розважальні заходи, соціоемоційна підтримка, профорієнтація, різноманітні заняття з мінної безпеки, також навчання та освіта», — підкреслює Марина Дудніченко.

Відкриття простору “Спільно” в Ізюмі / Фото: Вікторія Якименко

Проєкт «Спільно. Точки зустрічі»

Реалізується у Харкові Фондом «Професійний розвиток Харкова» у партнерстві з Дитячим Фондом (ООН) ЮНІСЕФ України та Міністерства молоді та спорту України. Мета проєкту — підтримка дітей, а також їх родин, які постраждали через війну: залишили власні домівки або знаходяться на деокупованих територіях.

У рамках ініціативи облаштовують простори у Харкові та області, де охочі можуть отримати освітню та психологічну допомогу. Зокрема, з початку існування проєкту (кінець жовтня) локації відвідало понад 30 тисяч дітей.

Відкриття простору “Спільно” в Ізюмі / Фото: Вікторія Якименко

Організатори планують функціонування цих просторів до кінця липня 2023 року. Крім наявних просторів, незабаром відкриють ще один в Люботині. Також розглядають створення точок «Спільно» у містах з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.