З початку повномасштабної війни попит на українські книжки у світі зріс майже вдвічі, про це свідчать дані Українського інститут книги, повідомляє Forbes Ukraine.

Упродовж 2022 року за кордоном придбали права на понад 230 українських книжок. Зазначається, що інтерес до української літератури невпинно зростав із 2013 року.

Як змінювалась кількість перекладів українських книг у світі / Український інститут книги

Найпопулярнішими українськими письменниками для іноземців є Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Тетяна Малярчук. Зокрема, на книжки Жадана продано понад 140 ліцензій.

А після 24 лютого зріс інтерес до ветеранської літератури та авторів, які служать у ЗСУ. Серед них Артем Чех, Артем Чапай, Олександр Михед, Валерій Маркус. Частіше звертають увагу на письменників-волонтерів — це, зокрема, Андрій Любка, Катерина Калитко, Мар’яна Савка, Тамара Горіха Зерня.

Іноземців також цікавлять книжки для дітей. Більшість проданих книг «ВСЛ» та Vivat — дитяча література. Зокрема, через якісні ілюстрації. Завдяки картинкам закордонні видавці розуміють потенціал книжки швидше, ніж читаючи текст, вважає засновник видавництва «Лабораторія» Антон Мартинов.

  • До річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну польське видавництво «Агора» видасть збірку виступів Володимира Зеленського за останні місяці «Послання з України».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.