Застосування IT сфери у відбудові України може пришвидшити процес щонайменше на 20%.

Серед 5 пріоритетних напрямків для відбудови та залучення інвестицій є: Європа, IT, агро, «зелена» енергетика, локалізація виробництва. У GlobalLogic вважають, що IT-рішення дозволять зробити кожен із напрямків ефективнішим, або здешевити його модернізацію.

Наприклад може допомогти Digital Twins, Інтернет речей та інші сучасні рішення для будівництва і промисловості.

Так світова вартість рішень Digital Twins за прогнозами, уже у 2025 сягне $6,69 мільярдів. Завдяки технології можна згенерувати «модель-двійника» будь-якого реального об’єкта — будинку, підприємства або цілого міста.

Для України це може стати корисним для моделювання зруйнованих міст перед їх відбудовою. Зведення нових житлових міст — ключове завдання, оскільки станом на січень 2023 року в Україні було зруйновано або пошкоджено близько 149,3 тисячі будинків. Digital Twins здатна оцифрувати та спроєктувати майбутні квартали, парки й зони відпочинку та ефективну транспортну систему з урахуванням сучасних потреб громади та перспектив розвитку населених пунктів.

Відтак, будівельні компанії можуть сконструювати смартбудинок на місці зруйнованої багатоповерхівки. Завдяки технологіям буде легше управляти вентиляцією і температурою в помешканнях, забезпечувати датчиками пожежної і фізичної безпеки та підтримувати системи життєзабезпечення в бомбосховищі. А щоб оперативно виявляти будь-які несправності чи небезпеку — усі дані будуть зібрані на одній платформі.

Крім того, Digital Twins можна застосувати при моделюванні окремого виробництва, електростанції чи складу.

  • Яким буде Харків за новим Генпланом — деталі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.