Українська молодь влаштує виставку дипломів студентів, які загинули під час повномасштабної, так і не ставши випускниками.

Ініціатива «Невидані дипломи» розповідає історії 36 українських студентів, які загинули від рук російських окупантів. Її проведуть у понад 40 університетах 22 країн світу. Серед них США, Японія, ОАЄ, Індія, Данія, Австралія та інші. З повним переліком можна ознайомитися за посиланням.

Відкриття відбудеться 24 лютого — у річницю дня, коли вся країна прокинулася від вибухів. Триватиме виставка до 11 березня.

«Ми створили цю виставку, щоб нагадати світові про триваючу війну та ціну, яку щодня платять українці у своїй боротьбі за свободу. «Невидані дипломи» вшановують пам’ять українських студентів, які ніколи не закінчать навчання, бо їхні життя забрала російська навала», — зазначили організатори заходу.

Серед героїв виставки — студенти Харкова та області:

  • Володимир Іващенко (20) — ХНУ ім. В.Н. Каразіна, кібернетика. Волонтерив на прифронтових територіях, загинув від мінометного обстрілу під час евакуації.
  • Андрій Кожем’як (21) — Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, право. Служив з 2020 року, загинув під час порятунку полеглого побратима на Донеччині.
  • Геннадій Гаврашенко (18) — Куп’янський автотранспортний коледж, автомобільний транспорт. Загинув восени в автівці, розстріляній росіянами.
  • Кирило Осіпенко (22) — НТУ “ХПІ”, комп’ютерні науки. Загинув 1 березня 2022 року під час російського удару по Харківській обласній адміністрації.
  • Данило Прокопенко (19) — НТУ “ХПІ”, комп’ютерні та інформаційні технології. Загинув у травні на Харківщині від осколкового поранення в голову.

У рамках проєкту започаткували благодійну ініціативу «Студенти для студентів-захисників» для збору 10 тисяч канадських доларів на медичне знаряддя та три дрони DJI Mavic 3. Їх планують відправити студентам, які захищають Україну на передовій. Наразі зібрано 1739 доларів, задонатити можна за посиланням.

Ініціатива організована студентами Києво-Могилянської академії, що вчаться за обміном в університеті Торонто, та українсько-канадською спілкою студентів (SUSK). 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.