Виставка State of Defiance на Площі Люксембург присвячена стійкості українців, які живуть на окупованих територіях. Її організував рух громадського спротиву «Жовта стрічка».

На відкриття заходу завітали представник України при ЄС Всеволод Ченцов, президентка Європейського соціально-економічного комітету Кріста Швенг, депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс, депутат Бельгійського парламенту Жорж Даллемані, засновниця Promote Ukraine Марта Барандій тощо. 

За допомогою експонатів відвідувачі можуть першими дізнатися анонімні історії активістів «Жовтої стрічки». Також побачити реальні артефакти з тимчасово окупованих територій: паркан з отворами від куль зі звільненого Херсона з написом «Херсон — це Україна» та копію плаката, намальованого активісткою руху на обкладинці дитячого альбому.

Паркан з отворами від куль зі звільненого Херсона з написом «Херсон — це Україна» / Фото: Валентина Ростовнікова

Гості також можуть побачити фото й відео з тимчасово окупованих територій, які демонструють діяльність руху опору.

Відео, на якому показано активіста “Жовтої стрічки”, що малює на стіні пісочний годинник у кольорах українського прапору / Фото: Валентина Ростовнікова

«Понад 100 000 кв. км території України зараз окуповано росіянами. 1877 населених пунктів досі під окупацією. На жаль, часто такі цифри залишаються для іноземців чимось абстрактним. Змінити це можуть історії конкретних людей з «Жовтої стрічки», які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Мистецтво — це потужний інструмент, який допомагає донести до європейців інформацію про жахи, що відбуваються в Україні через російське вторгнення», — зазначив Представник України при Європейському Союзі Всеволод Ченцов. 

Представник України при Європейському Союзі Всеволод Ченцов / Фото: Валентина Ростовнікова

Рух «Жовта стрічка»

Це громадський спротив, що сформувався після повномасштабного вторгнення РФ у Криму, на Донеччині, Луганщині, Запоріжжі, Миколаївщині, Херсонщині та інших територіях під тимчасовою російською окупацією. Наразі рух налічує понад 8 тисяч активістів, що чинять інформаційний спротив окупаційному режиму.

  • Рух громадянського спротиву «Жовта стрічка» запустив новий флешмоб на тимчасово окупованих територіях. Активісти пишуть проукраїнські гасла на російських банкнотах.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.