Працівники Держбюро розслідувань завершили досудове розслідування справи очільника районного суду в Балаклії. Його обвинувачують у державній зраді в умовах воєнного часу. Відповідний акт скеровано до суду.

Що сталося?

Досудове розслідування встановило, що торік у квітні обвинувачений виїхав з Балаклії до окупованого Куп’янська. Там він добровільно став «и. о. заместителя начальника управления – начальника отдела юридического сопровождения» у так званій ВГА Харьковской области. 

Фото голови Балаклійського районного суду Харківської області / Фото: Харківська обласна прокуратура

На новій посаді чоловік консультував людей з юридичних питань відповідно до законодавства РФ, а також схиляв до співпраці з окупаційною владою. Наразі суддя перебуває на території Росії. Його оголошено у розшук.

Обвинуваченого судитимуть заочно у Ленінському районному суді Харкова. Санкція статті за держзраду передбачає позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Досудове розслідування проводили слідчі Держбюро розслідувань за оперативного супроводу другого оперативного відділу ТУ ДБР у Полтаві, Харківське управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України, Управління СБУ в Харківській області та Департамент контррозвідки СБУ. Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.

  • Завершили спецрозслідування стосовно депутата, який впустив російських військових в Ізюм.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.