31 березня в Нью-Йорку презентують проєкт «Україна. Розп’яття. Трибунал» про російсько-українську війну. Зокрема, він присвячений заснуванню Спеціального міжнародного трибуналу, який судитиме РФ за воєнні злочини.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

На виставці представлять понад тисячу артефактів, які збирали протягом 2022 року в польових експедиціях до деокупованих українських міст та сіл. Тоді проводили й фото-, аудіо- та відеофіксацію свідчень воєнних злочинів:

  • у перші дні квітня — на Київщині та Чернігівщині,
  • у вересні й жовтні — на Харківщині та Донеччині,
  • у листопаді — на Херсонщині.

Експонати композиційно об’єднали в структурні блоки, які розкривають певні теми війни. Серед артефактів: вороже військове спорядження, зразки амуніції, розпізнавальні знаки, карти захоплення Києва, документи, щоденники, особисті листи й дитячі малюнки, газети, предмети побуту.

А також промовисті фото геноциду українців, зроблені в жовтні 2022 року в щойно деокупованому Ізюмі на Харківщині. Двері з підвалу школи селища Ягідне на Чернігівщині, де майже місяць росіяни утримували понад 360 осіб включно з дітьми та пенсіонерами. На них — писаний від руки вуглиною календар. Поряд на стіні — списки розстріляних та померлих.

Виставка є частиною проєкту «Україна. Розп’яття» — першої у світі стаціонарної експозиції про російсько-українську війну, створеної під час війни. Ініціатива представлена 8 травня 2022 року в Києві. 

Виставка реалізується за підтримки Офісу Президента України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Постійного представництва України при ООН та Генерального консульства України в Нью-Йорку.

  • The Ukrainian phenomenon: у Берліні презентують роботи українських художниць.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.