Це у чотири рази менше, ніж у 2021 році.
Держслужбовці в України протягом 2022-2023 років подали понад 972 тисячі декларацій. Для порівняння, у 2021 році державні службовці подали більш як 4 мільйони декларацій. Про це повідомляє Опендатабот з посилання на дані Національного агентства з питань запобігання корупції.
«Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення у зв’язку з воєнним станом своєчасне подання декларацій не контролювалося. Попри це, сам обов’язок посадовців звітувати про свій майновий стан та зміни в ньому скасовано не було», – ідеться в повідомленні.
Наразі в Україні поновили відповідальність та контроль за декларуванням чиновників — посадовці мають надати інформацію за перші два роки повномасштабної війни до кінця січня 2024 року. До того ж часу можна внести виправлення у декларації за 2022 та 2023 роки. Станом на жовтень 2023 року вже було подано 52 203 виправлених декларацій.
Хронологія прийняття закону про е-декларування
5 вересня Верховна Рада проголосувала за відновлення електронного декларування для депутатів та чиновників, проте не ухвалила основну правку про негайне відкриття реєстрів. Таким чином лишивши інформацію про статки влади закритою ще на рік. Мова йде про відкриття електронних декларацій та законопроєкт №9534.
6 вересня Олександр Ябчанка опублікував на сайті Президента України петицію з пропозицією накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників набрала майже 84 тисячі підписів.
12 вересня Президент Зеленський ветував закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. За його словами, цей закон мав бути проголосований так, аби реєстр відкрили уже зараз.
20 вересня Верховна Рада проголосувала виправлений закон про відновлення е-декларування.