За інформацією Харківського обласного центру зайнятості, станом на 8 листопада кількість безробітних українців за 10 місяців 2023 році у регіоні скоротилася до 6700 осіб.

Загалом же послугами служби зайнятості скористалися 45 тисяч громадян. Найбільший попит у переробній промисловості, торгівлі та аграрній сфері. Роботодавці шукають перш за все слюсарів-ремонтників, слюсарів-сантехників, слюсарів із механоскладальних робіт, слюсарів-електриків, слюсарів із ремонту колісного транспорту, бухгалтерів, фармацевтів, водіїв автотранспортних засобів та продавців продовольчих товарів.

«Кількість вакансій поступово збільшується. При цьому на 6 700 безробітних є 2 000 вакансій, тобто в середньому по області ми маємо близько трьох осіб на одну вакансію. Тоді як у Харкові на сьогодні ми вийшли на ситуацію коли маємо одну особу на одну вакансію. В районах області 6-7 осіб на вакансію, причому найбільша кількість у Куп’янському районі, де 14 людей претендують на одне робоче місце», – додає директор обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

  • Середня заробітна плата за заявленими вакансіями на початок листопада в регіоні становить 9546 гривень.

Зазначимо, що на Харківщині до Армії відновлення долучилося 12 600 людей. Так, регіон став лідером серед усіх областей України за реалізацією цієї програми. Переважно це роботи з ліквідації наслідків російської агресії та забезпечення життєдіяльності громад. За свою роботу люди можуть отримати виплати у розмірі від 6700 гривень до 10 050 грн на місяць.

Читайте ще

Рівень безробіття серед працездатних людей з інвалідністю сягає 85%. Станом на вересень 2023 року в Україні 2,5 мільйона людей з інвалідністю – це люди працездатного віку, але роботу з них має лише 430 тисяч.