За словами мешканців інтернату, їх рідко випускають на вулицю, лікарі не проводять огляди та дають власного простору.

В Голозубинецькому відділенні стаціонарного догляду Дунаєвецького психоневрологічного інтернату в Хмельницькій області виявили порушення прав його підопічних, евакуйованих з Харківщини на початку 2022 року. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець

«Воно особливе тим, що запрацювало в березні 2022 року через необхідність розміщення підопічних з евакуйованого Оскільського ПНІ. На день відвідування в закладі проживали 127 підопічних, серед яких 8 — недієздатних», – ідеться в повідомленні.

Під час перевірки працівники Офісу уповноваженого з прав людини виявили відсутність огляду мешканців інтернату лікарем-психіатром, порушення права на життя та безпеку, достатній життєвий рівень, приватність та повагу до гідності, доступність для осіб з інвалідністю, відсутність дозвілля та працетерапії підопічних.

Також мешканці інтернату скаржилися, що в усіх приміщеннях та кімнатах відсутні дверні ручки, а тому двері може відчинити лише персонал. Також, за їх словами, вони живуть, «як у в’язниці», адже їхні прогулянки обмежені часом і простором.

Дмитро Лубінець запевнив, що акти реагування щодо ситуації будуть відправлені до компетентних органів для усунення цих порушень.

Читати також:

  • Дмитро Лубінець відвідав Харківщину з робочим візитом.