Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Україна виконала більш як 90% реформ, які від неї очікували. ЄК рекомендувала країнам-членам Євросоюзу розпочати переговори про вступ України. Проте Київ має завершити ще частину запланованих реформ.

Про це Урсула фон дер Ляєн заявила 8 листопада під час брифінгу в Брюсселі, повідомляє «Європейська правда».

«На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада відкрила переговори про вступ.  Ми також рекомендуємо, щоб Рада схвалила переговорну рамку, коли Україна виконає триваючі реформи», — зазначила посадовиця. 

Фон дер Ляєн додала, що щодо цього Єврокомісія надасть звіт у березні наступного року.

Крім цього, ЄК рекомендувала також почати перемовини з Молдовою про вступ у ЄС та надати Грузії статус країни-кандидата з умовами проведення відповідних реформ.

Читайте також

7 листопада стало відомо, що Єврокомісія вважає, що Україна виконала 4 з 7 критеріїв кандидата на вступ до ЄС. Зокрема:

  • впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду;
  • завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції й створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів;
  • відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектора;
  • реформа медіагалузі – приведення українського законодавства у відповідність з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.

Але ще потрібно працювати над боротьбою з корупцією, обмеженням впливу олігархів та законодавством щодо нацменшин. Єврокомісія надала рекомендації для подальшого виконання цих критеріїв.