Зараз вони заходяться в Єгипті, де українські дипломати надають їм необхідну допомогу.

Україні вдалося успішно евакуювати з Сектору Гази першу групу з 43 громадян. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

«Зараз вони в безпеці в Єгипті, де українські дипломати надають їм необхідну допомогу. Ми також допомогли евакуювати 36 громадян Молдови, і ми раді допомогти нашому дружньому сусідові», – ідеться в повідомленні.

За словами Зеленського, наразі посольства України активно працюють над вивезенням інших українців, які повідомили про бажання евакуюватися з Сектору Гази.

Довідка

Вранці 7 жовтня Ізраїль був атакований з боку Сектору Гази. Військові з радикального палестинського угруповання ХАМАС уразили центральні та південні регіони країни, випустивши, за їхніми даними, п’ять тисяч ракет. За даними місцевих ЗМІ, загинуло понад 150 осіб, а ще 1100 отримали поранення.

Крім того, бойовики з ХАМАС також проникли в Ізраїль через Сектор Гази по суші, морю та повітрю, використовуючи параплани. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що уражатиме у відповідь, і на території країни тривають бойові дії. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що країна перебуває у стані війни.

З аеропорту Бен Гуріон у Тель-Авіві 16 жовтня вилетів другий евакуаційний борт з Ізраїлю до Румунії зі 155 громадянами України. З них 107 жінок та 23 дітей. Усього з початку атак на Ізраїль вдалося вивезти 262 українців.

Громадян України та громадян інших країн не могли евакуювати із Сектора Гази, оскільки причетні сторони не давали дозволу на перетин кордону.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що з ізраїльського міста на кордоні з Сектором Газа вдалося евакуювати українського хлопчика. Йому надали необхідну медичну та психологічну допомогу.

Читайте також

  • На знак солідарності у Харкові на екрани міста вивели прапор Ізраїля.