Залучення на ринок праці цієї групи дозволить посприяти швидшому відновленню економіки. 

Станом на сьогодні в Україні 2,5 мільйона людей з інвалідністю – це люди працездатного віку, але роботу з них має лише 430 тисяч. Залучення на ринок праці щонайменше 1 мільйона людей з цієї групи дозволить прискорити зростання ВВП країни. Про це заявив президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

«Рівень непрацевлаштованості в цій групі сягає 85% проти 15% в середньому по країні. Держава має боротися за кожне робоче місце, за кожного працівника. Ми бачимо великий потенціал для країни в залученні щонайменше 1 млн працездатних людей з інвалідністю, які можуть бути задіяними у відновленні економіки України”, – заявив Мірошниченко.

На думку президента Конфедерації, максимальне спрощення процесу отримання роботи особами з інвалідністю дає бізнесу можливості отримати кваліфікованих та мотивованих працівників, які дорожать робочим місцем і прагнуть професійної самореалізації.

Експерти вважають, що бізнес мало знає про можливості залучення людей з інвалідністю до роботи та багато втрачає через це. Тому державі варто працювати над розв’язанням цього питання.

83% осіб з інвалідністю набули її, а не народилися з нею, розповіла Діан Лайтфуд, виконавчий директор Business Disability Forum. Міжнародний досвід показує доцільність збереження в компанії працівників, які набули інвалідність – вартість адаптації робочого місця для працівника, який набув інвалідність, становить лише 7% від вартості найму нового працівника, який раніше не працював в компанії.

Читати також:

  • Укрзалізниця запустила онлайн-замовлення спецвагонів для людей з інвалідністю.
  • Військові можуть отримати до 2 млн грн компенсації від держави за встановлення протезів – Мінсоцполітики.
  • ВВП України за підсумками першого кварталу впав на 10,5% у річному вимірі — Мінекономіки.