Президент України Володимир Зеленський повернув зі своїм підписом у парламент закон про відновлення електронного декларування чиновників під час воєнного стану.

Голова держави підписав Закон України № 3384-ІХ “Про внесення змін до певних законів України, що стосуються порядку подання декларацій осіб, які мають повноваження виконувати функції держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану” (далі – Закон). Цей Закон набуде чинності з дня його опублікування.

Кампанія декларування за 2021-2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року. До цієї дати особи, які мають подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, повинні це зробити, включаючи проведення спецперевірок, за винятком тих, хто добровільно подав їх раніше.

Хронологія прийняття закону про е-декларування

5 вересня Верховна Рада проголосувала за відновлення електронного декларування для депутатів та чиновників, проте не ухвалила основну правку про негайне відкриття реєстрів. Таким чином лишивши інформацію про статки влади закритою ще на рік. Мова йде про відкриття електронних декларацій та законопроєкт №9534

6 вересня Олександр Ябчанка опублікував на сайті Президента України петицію з пропозицією накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників набрала майже 84 тисячі підписів.

12 вересня Президент Зеленський ветував закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. За його словами, цей закон мав бути проголосований так, аби реєстр відкрили уже зараз.

20 вересня Верховна Рада проголосувала виправлений закон про відновлення е-декларування.