Мер Харкова Ігор Терехов та очільниця Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко підписали декларацію з Національним агентством з питань запобігання корупції декларацію про доброчесність та прозору роботу. Таким чином, у співпраці використовуватимуть практики Ради Європи.

Харків підписав декларацію розбудови доброчесності з НАЗК / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Така декларація – є рамкою, що дасть можливість побудувати довіру до НАЗК, органів місцевого самоврядування, органів влади на всіх рівнях і формувати культуру доброчесності в регіонах України. Документ відкритий до підписання.

Харків підписав декларацію розбудови доброчесності з НАЗК / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

«Від того, наскільки процеси прозорості, підзвітності і доброчесності розбудовані у ваших громадах, настільки буде можливість залучити кошти міжнародних партнерів, а також бюджетні кошти на відновлення. Ми відповідальні за державну антикорупційну програму. Наприклад, вона передбачає щодо органів місцевого самоврядування, що всі дані про закупівлі мають публікуватися в форматі відкритих даних Cost. Це запорука того, щоби будь-яка країна світу або міжнародні організації інвестували у ваші громади та як вирішити питання фінансування будь-яких соціальних проєктів. Ця декларація, яку ми сьогодні підписуємо покликана наповнити реальним змістом роботу кожного органу місцевого самоврядування щодо такої побудови прозорості в діяльності і таких інструментів, які ми готові надати, щоб максимально забезпечити задоволення потреб мешканців кожної громади», — пояснює голова НАЗК Олександр Новіков.

Харків підписав декларацію розбудови доброчесності з НАЗК / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

НАЗК ініціювало підписання спільної Декларації розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування для започаткування якісного діалогу та врахування принципів місцевого самоврядування на рівні робочої Групи держав проти корупції (GRECO).

Харків підписав декларацію розбудови доброчесності з НАЗК / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

«Зараз Україна бореться з двома ворогами: перший – це російський агресор, а другий – це, на жаль, корупція. Хочу сказати, що від того, наскільки ми будемо відкриті, чесні та прозорі, залежать відбудова нашого міста і країни. Ніякий інвестор не прийде до нашого міста, коли він буде розуміти, що його кошти не захищені. І державні інвестори, і приватні, коли будуть розуміти, що ці кошти не у когось в кишені, а будуть використані на ті цілі, які потрібно», — говорить міський голова Харкова Ігор Терехов.

Мер додає, що стосується Харкова – це перш за все відбудова житла, критичної та соціальної інфраструктури (дитячі садочки, школи та лікарні).

Міський голова розповів про нещодавню подію, коли був оголошений тендер на проєктування, а потім будівництво багатофункціонального центру біля Саржиного яру. «Це перш за все центр, який мав би забезпечувати безпечний простір для людей, – підкреслив Терехов. –  Але ті керівники, яки оголосили цей тендер, не довели свою позицію до суспільства, не довели до мене позицію щодо технічного завдання на проєктування, і тому я вирішив цей тендер скасувати, і зараз наші спеціалісти працюють над тим, щоб все було чесно, відкрито, прозоро, щоб громада знала всі дії, які робить міська влада».

Серед підписантів декларації також очільник Дніпра Борис Філатов, мер Львова Андрій Садовий, Новоукраїнський міський голова (Кіровоградська область) Олександр Корінний, секретарі Луцької та Кропивницької міськрад — Юрій Безпятко та Олег Колюка, начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, а також заступники міських голів Полтави, Черкас та Івано-Франківська — Віталій Нікіпелов, Сергій Тищенко і Руслан Гайда.

Експерти НАЗК презентували новий онлайн-курс «Доброчесна громада», в якому зібрано кращі антикорупційні інструменти та роз’яснюються особливості антикорупційного законодавства для представників органів місцевого самоврядування.

Читайте також

Локацію для будівництва безпечного багатофункціонального центру оберуть харків’яни – Терехов. Місце для безпечного простору у Харкові влада планує узгодити з громадськістю.

У Харкові планували озеленити вулиці на понад 48 мільйонів гривень. Зазначимо, що пізніше скасували.