За висновками інструментальної експертизи, пошкоджений російськими обстрілами будинок на вулиці Свободи № 11/13 у Харкові можна відновити. Тепер на будівлю чекає економічна експертиза.

Про це повідомив мер міста Ігор Терехов під час брифінгу.

«Рішення приймалося не Харківською міською радою, а зовсім іншим органом, щодо можливого зносу цієї будівлі. Коли звернулися люди, ми замовили інструментальні експертизи, це стосується не тільки цього житлового будинку, а й інших, які розташовані в центральній частині Харкова. Щодо цієї будівлі, то є інструментальна експертиза, яка каже нам, що цей будинок може бути відновлено. Але ми повинні розуміти, яка буде економічна експертиза, скільки це буде коштувати. Коли знайдемо розумний компроміс, тоді ми все це оприлюднимо. А що стосується мешканців цього будинку — нехай беруть участь, та дивляться, яка економічна та інструментальна експертиза. За інструментальною — будинок підлягає відновленню», — сказав міський голова.

Про руйнування будинку на вулиці Свободи 11/13

Будинок був пошкоджений 6 вересня 2022 року через ракетний обстріл російськими військовими.

Один зі снарядів влучив у п’ятиповерховий житловий будинок. Повністю зруйнований один із під’їздів, сталася пожежа — з-під завалів дістали трьох людей.

5 квітня на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердили, що мають знести три об’єкти, які зазнали пошкоджень унаслідок збройної агресії Російської Федерації. Серед яких була будівля за адресою вулиця Свободи 11/13.

Читайте також

  • На заощаджені 22 мільйони гривень у Харкові планують замінити мережі ще у 120 будинках.