Європейський парламент підтримав пропозицію Єврокомісії, про виділення Україні 5 млрд євро. Це другий транш фінансової допомоги від ЄС на загальну суму 9 млрд євро. 

Відповідне рішення прийняли за терміновою процедурою в четвер у Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту. Про це йдеться у повідомленні на сайті інституції.

«Європейський парламент щойно дав “зелене світло” на виділення 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні. За – 534, проти – 30, утрималися – 26», – написано на сайті Європарламенту.

Допомогу спрямують на повсякденну діяльність держави та забезпечення роботи критичної інфраструктури в країні. Адже потреби України у зовнішньому  фінансуванні швидко зросли через російське вторгнення. Окрім величезної шкоди дорогам, мостам, заводам, будинкам, лікарням та іншій фізичній інфраструктурі, країна також втратила доступ до міжнародних фінансових ринків.

Зазначається, що Комісія надає позику уряду в Києві на дуже вигідних умовах.

Також, Єврокомісія надасть 5 млн євро на підтримку українських митців і культурних організацій, які перебувають, як в Україні, так і за її межами.