За даними провідної аналітичної блокчейн-компанії Chainalysis, Україна посіла третє місце в рейтингу глобального індексу використання криптоактивів у 2022 році.

Глобальний індекс прийняття криптовалют складається з п’яти субіндексів, кожен з яких базується на використанні країнами різних типів криптовалютних послуг. У результаті оцінено 146 країн, щодо яких у нас є достатньо даних, за кожним з цих п’яти показників, береться середнє геометричне значення рейтингу кожної країни за всіма п’ятьма показниками, а потім дані переводиться число за шкалою від 0 до 1, щоб дати кожній країні бал, який визначає загальний рейтинг.

Чим ближче підсумковий бал країни до 1, тим вищий її рейтинг. Згідно з цими даними Україна посідає 3 місце з балом 0.694.

Мінцифра разом з представниками ринку три роки працювали над легалізацією криптоіндустрії в Україні, щоб створити правове поле для розвитку бізнесу. Це дозволить криптокомпаніям легально вести бізнес в Україні та офіційно працювати з банківською системою, а українцям — декларувати та захищати свої доходи у віртуальних активах.

У березі Президент Зеленський підписав Закон «Про віртуальні активи». Він набуде чинності одночасно з набуттям чинності законом про внесення змін до Податкового кодексу України, яким будуть врегульовані питання оподаткування операцій з віртуальними активами.