Єврокомісія направить 5 млн євро на підтримку українських митців і культурних організацій, які перебувають, як в Україні, так і за її межами.
Оголошено спеціальний конкурс для України в рамках річної робочої програми «Креативна Європа» на 2023 рік. Таким чином, ЄС виділить кошти для повоєнного відновлення українського культурно-креативного сектору.

«Культурне самовираження та доступ до культури є невід’ємною частиною нашого життя. Вони допомагають нам справлятися з травматичними подіями, будувати індивідуальну та колективну стійкість і дають нам інструменти для взаєморозуміння. Мені дуже приємно усвідомлювати, що ми можемо зробити свій внесок у те, щоб допомогти українцям, переміщеним внаслідок війни в Україні або в одній з країн-учасниць програми “Креативна Європа”, мати доступ до культури», — заявила Комісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габрієл.

За результатами конкурсу буде відібрано три проекти для фінансування, які реалізовуватимуться консорціумами, створеними в країнах-учасницях програми «Креативна Європа», а також українськими організаціями, які надаватимуть субгранти невеликим ініціативам, що реалізовуватимуться на низовому рівні.

Додамо, що ЄС допомагає також з розвитком освіти, виділивши 100 млн євро на відновлення зруйнованих українських шкіл.