Європейська мовна спілка (EBU) та BBC підтвердили, що Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені цьогорічного мовника-переможця — української телерадіокомпанії Суспільне Мовлення.

Про це йдеться мова у заяві Європейської спілки радіомовлення і телебачення (EBU). 

Після рішення не організовувати «Євробачення-2023» в Україні EBU спільно з мовником-переможцем розглянула низку варіантів проведення наступного конкурсу. Зрештою цю можливість вирішили надати Великій Британії, яка на цьогорічному «Євробаченні» посіла друге місце.

Представники «Суспільного мовлення» співпрацюватимуть із BBC, щоб розробити та впровадити українські елементи шоу під час наступного конкурсу. 

Голова правління «Суспільного мовлення» Микола Чернотицький подякував BBC за солідарність і заявив, що хоча наступний пісенний конкурс відбудеться не в Україні, але його організують на підтримку України. 

«Я впевнений, що разом ми зможемо додати український дух цій події та знову об’єднати всю Європу навколо наших спільних цінностей миру, підтримки, відзначення різноманітності та таланту», — каже Чернотицький.

Наразі британці визначаються з містом проведення «Євробачення-2023». Зазначимо, що компанія BBC (британський мовник) загалом організовувала конкурс уже 8 разів — більше, ніж будь-яка інша телекомпанія.

Раніше, у червні Європейська мовна спілка (EBU) повідомила, що «Євробачення-2023» не відбудеться в Україні через повномасштабну війну. Тоді там повідомили, що пісенний конкурс можуть провести у Великій Британії, яка цьогоріч посіла 2 місце.