Під час окупації Ізюма співробітники місцевого краєзнавчого музею врятували пам’ятку періоду українського бароко віком понад 300 років. А зараз фахівці Харківського відділу Національного науково-дослідного реставраційного центру України почали працювати над її відновленням.

Про це повідомили в Харківській ОВА.

Краєзнавчий музей, як і багато інших будівель містечка на Харківщині, значно постраждав від окупації та ворожих обстрілів. Серед усього, у ньому вибиті вікна, пошкоджений дах та відсутнє світло.

«Внаслідок російської агресії було пошкоджено будівлю музею, що створило несприятливі умови для паперового блоку цінної пам’ятки, яку після деокупації Ізюма було перевезено у більш сприятливі умови. Тому ухвалили рішення провести термінові консерваційно-реставраційні заходи, щоб зупинити руйнівні процеси, які почалися в книжковому блоці», — зазначили в департаменті культури та туризму Харківської ОВА.

Євангеліє початку XVIII століття / Фото: kharkivoda.gov.ua

В Євангеліє довга історія — ще під час Другої світової війни пам’ятку переховували співробітники музею, закопавши в землі. Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну книгу ховали в самій будівлі музею.

  • У Харкові відбулося відкриття фестивалю класичної музики KharkivMusicFest.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.