Харківська область посідає четверте місце серед регіонів України за кількістю викрадених авто протягом трьох років.

З початку 2023 року в Україні викрали 809 автомобілів. Найпопулярнішими марками автівок серед автовикрадачів є ВАЗ, Volkswagen та Mercedes. У Харківській області за три роки звернулися з заявами про викрадення транспортних засобів 1040 людей. Так, Харківщина є четвертою серед усіх областей України за кількістю викрадених автівок. Про це повідомляє Опендатабот.

Викрадення автівок у регіонах / Інфографіка: Опендатабот

«За останні три роки в Україні було зафіксовано більш ніж 14,2 тисячі випадків викрадення авто. Пік припав на буремний 2022 рік. Тоді до правоохоронних органів з відповідними заявами звернулася аномальна кількість власників автівок — 10,4 тисячі. Це  73% заяв від всього досліджуваного періоду», – ідеться в повідомленні.

Найчастіше в Україні викрадають легкові та вантажні автомобілі, а також мотоцикли — на ці транспортні засоби припадає більше 12,2 тисяч угонів. Водночас найбільш «екзотичною» категорією є тракторні причепи — у період з 2020 року їх було викрадено лише 34 одиниці.

Найпопулярніші марки автівок у автокрадіїв / Інфографіка: Опендатабот

Найпопулярнішою маркою серед автовикрадачів протягом останніх трьох років є ВАЗ — 2,3 тис. автівок, або 16% від усієї кількості. Серед викрадачів популярні моделі ВАЗ-2107, 21063 та 21099, DAEWOO LANOS, Volkswagen Passat і Renault Duster. За три роки було викрадено 1034 згаданих вище автомобіля, але більша частина з них потрапила у відповідні поліцейські орієнтування торік.

Читати також:

  • Найчастіше ДТП в Україні спричиняють пішоходи або діти.
  • Кількість пенсіонерів в Україні скоротилася найбільше з початку повномасштабного вторгнення.
  • Харків входить до 5-ки міст за кількістю збанкрутілих комунальних підприємств.