Однак Харківщина замикає трійку областей з найбільшою кількістю пенсіонерів.

В Україні стало на 140 тисяч пенсіонерів менше протягом другого кварталу 2023 року. Це є найбільшим скороченням від початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомив Опендатабот з посиланням на дані Пенсійного фонду України

Щорічно кількість пенсіонерів в Україні скорочується, в середньому, на 2%. Ймовірніше за все, різкий спад у 2 кварталі 2023 року пов’язаний з оновленими у звіті ПФУ даними про пенсіонерів у 4 областях: на Херсонщині, Донеччині, Луганщині та у Запорізької області.

«Щорічно кількість пенсіонерів в Україні скорочується, в середньому, на 2%. Ймовірніше за все, різкий спад у 2 кварталі 2023 року пов’язаний з оновленими у звіті ПФУ даними про пенсіонерів у 4 областях: на Херсонщині, Донеччині, Луганщині та у Запорізької області», – ідеться в повідомленні.

Найбільша кількість пенсіонерів наразі на Дніпропетровщині — 886 тисяч, в Києві — 750 тисяч та замикає трійку Харківщина — 725 тисяч.

Середній розмір пенсії в Україні, за даними Опендатаботу, становить 5311,44 грн — близько 145 доларів. Наразі 30% усіх українських пенсіонерів отримають виплати менше за 3000 грн. У той час як прожитковий мінімум складає 2 589 грн. 

Від початку повномасштабного вторгнення середній розмір пенсійної виплати по країні збільшився на 21,5%. Також все більше пенсіонерів довіряють свої гроші банкам — наразі на картку отримують свої виплати 79%. Що становить 8,3 млн осіб.

Чисельність отримувачів пенсій через банківську систему потрохи продовжує зростати і наразі становить 79% усіх пенсіонерів — 8,3 млн осіб.

Читати також:

  • В Україні працює лише третина населення.
  • Народжуваність в Україні впала майже на третину порівняно з 2021 роком.
  • Майже 55 тисяч бізнесів в Україні залишаться без податкової пільги.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!