З початку 2023 року в Україні зареєстрували народження 96 тисяч дітей, серед яких 47 тисяч дівчаток та 49 тисяч хлопчиків, повідомили в Опендатабот.

Народжуваність в Україні

Показник народжуваності знизився на 28%, порівняно з відповідним періодом 2021 року. Тоді народилося 135 тисяч дітей. Статистика підтверджує загальну тенденцію зниження народжуваності в Україні — з 2013 року вона складає близько 7% на рік.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Рік повномасштабного вторгнення відзначився найвищим спадом за весь період незалежності країни. Попередня криза народжуваності також була пов’язана з війною — у 2015 році показники знизилися на 12% за рік.

У середньому за місяць у 2023-му народжувалося 16,1 тисячі дітей. У порівнянні з попередніми роками до повномасштабного вторгнення ця кількість коливалася від 21 до 23 тисяч.

Статевий розподіл

Останні роки хлопчиків народжується трохи більше, ніж дівчаток — 51% проти 49%.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Читайте також

  • В Україні запустили платформу для протидії кібербулінгу для дітей і дорослих. Інформаційна платформа для протидії кібербулінгу має допомогти зменшити негативний вплив булінгу в інтернеті на підлітків та допомогти їхнім батькам краще розуміти це явище.