Після захоплення армією РФ Куп’янського району жінка погодилася на посаду в.о. директора в незаконно створеному окупаційною владою закладі освіти і поширювала російські наративи.

СБУ затримала 68-річну освітянку з села Колодязне на Харківщині, яка обійняла посаду «и.о. директора» у незаконно створеному окупаційною владою закладі освіти – так званому Колодязненському ліцеї та впроваджувала там стандарти освіти РФ. Про це повідомив речник обласного управління Служби безпеки Владислав Абдула.

«На цій посаді колаборантка збирала списки вчителів, які були згодні співпрацювати з ворожою адміністрацією, призначала їх на посади своїми наказами, а також проводила діяльність, спрямовану на впровадження стандартів освіти держави-агресора. За її вказівкою, у новому навчальному році ведення освітнього процесу в ліцеї повинно було здійснюватися виключно російською мовою, а оцінювання знань учнів – за 5-бальною системою, що використовується у росії», – ідеться в повідомленні.

Крім цього, псевдодиректорка у серпні 2022 року направила вчителів ліцею до російського Курська на «курси підвищення кваліфікації», де вони мали вивчати методику та стандарти освіти Росії.

Після деокупації Куп’янського району жінка намагалася «залягти на дно», однак СБУ знайшли та затримали її. Підозрюваній загрожує до трьох років позбавлення волі.

Читати також:

  • СБУ ідентифікувала «міністра» з Росії, якого відрядили придушувати рух опору на Харківщині
  • Мешканці Балаклії оголошено підозру за співпрацю з російськими окупантами.
  • У Харкові судили чоловіка, який зливав розташування ЗСУ.