Під час окупації чоловікові доручили займатися питаннями так званого відновлення захопленої частини Харківської області. 

Служба безпеки України повідомила про підозру громадянину Росії, якого російська влада призначила «Міністром палива, енергетики та житлово-комунального господарства» на окупованих територіях Харківщини. Насправді ж чоловік займався пропагандою в регіоні та придушенням руху опору. Про це повідомив речник обласного управління Служби безпеки Владислав Абдула.

Підозрюваний / Фото: СБУ

«За даними слідства, зловмисник працював начальником відділу електроенергетики міністерства паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства Краснодарського краю рф. Саме там чоловікові вдалось налагодити відносини з окупаційною владою та військовими формуваннями збройних сил рф», – ідеться в повідомленні.

Після призначення на посаду підозрюваний розпочав поширювати пропаганду РФ на окупованих територіях Харківської області та займався придушенням руху опору. Під час «нарад» в окупаційній адміністрації чоловік неодноразово закликав змінити межі території України та підтримати окупаційну владу. 

Після деокупації регіону йому вдалося втекти на територію РФ. Зараз СБУ проводить комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини перед Україною. Чоловікові загрожує до 5 років ув’язнення.

Читати також:

  • Жителів Вовчанська, які передавали військам РФ інформацію про розташування ЗСУ, судитимуть.
  • Мешканці Балаклії оголошено підозру за співпрацю з російськими окупантами.
  • У Харкові судили чоловіка, який зливав розташування ЗСУ.