У Харківській ОВА відмовилися надавати у відповіді на запит журналіста Ґвара Медіа результати опитування, яке проводило ТОВ «Регіональні новини».

Умовами договору передбачалося, що опитування мали провести до 31 грудня 2023 року. У публічній закупівлі брали участь п’ять фізичних осіб-підприємців та організацій. Хоча ТОВ «Регіональні новини» надало не найнижчу вартість послуг, проте саме з цим підприємством грудні 2023 року уклали договір.

У відповіді на запит у ХОВА підтвердили проведення закупівлі послуги з аналізу деструктивного впливу російських інформаційно-психологічних операцій на формування громадської думки серед населення міста Харкова.

«Одночасно повідомляємо, що запитувана Вами інформація не підлягає оприлюдненню оскільки може бути використана ворогом для дестабілізації безпекової ситуації в регіоні, дискредитації української влади, Збройних Сил України та силових структур», – додають в облвійськадміністрації.

Зазначається, що результати аналітичного звіту використовуються для службового користування керівництвом обласної військової адміністрації, силовими структурами та правоохоронними органами.

Що відомо про ТОВ «Регіональні новини»

Це підприємство протягом 2020-2023 років здебільшого у Полтавській та Харківській областях перемогла в публічних закупівлях на суму в майже 6 мільйонів гривень.

  • У 2021 році організації вдалося перемогти у трьох публічних закупівлях Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА та ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» на загальну суму 446 847 гривень. Зазначимо, що з листопада 2019 по лютий 2022 року Полтавську ОДА очолював нинішній голова Харківської облвійськадміністрації Олег Синєгубов.
  • У 2022 році підприємство перемагає в тендерах не лише у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА (7 закупівель), а й у Харківській ОДА (3 публічні закупівлі) – загальна сума контрактів з органами виконавчої влади становила 2 775 400 гривень. Це і друк та розповсюдження інформаційного видання, і послуги з опитування громадської думки, і створення та поширення інформації, авторських матеріалів про діяльність органів державної влади роз’яснювального характеру в загальноукраїнських ЗМІ та інші послуги.
  • У 2023-му ТОВ «Регіональні новини» перемогло у 9 закупівлях (6 для Харківської ОДА, ще 3 для департаменту Полтавської ОДА) на суму у 2 740 869 грн.

Статутний капітал підприємства становить 9 000 гривень, очолює його Ольга Шаповалова, а серед засновників вказана Тетяна Панченко.

Читайте також

Близнюки на Харківщині передадуть силам оборони України 14 млн грн. Близнюківська селищна громада Лозівського району планує передати близько 8% бюджету 2024 року силам оборони України, повідомляє Ґвара Медіа.

«Тематика різна»: у Харківській міській раді не можуть обґрунтувати тендер на розміщення в телеефірі програм за 7 млн грн. Замовити планують «послугу з розміщення в телевізійному ефірі телевізійних новин та телевізійних програм різних жанрів» за 6 998 400 грн.