Кошти виділені на відшкодування вартості комунальних послуг в рамках програми «Прихисток».

В Україні власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб у вересні 2023 року, отримають відшкодування вартості комунальних послуг на суму 62 мільйони гривень. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

Зокрема, ці кошти будуть перераховані власникам житла у Дніпропетровській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській і Хмельницькій областях.

Загальна сума компенсації становить більш ніж 105 мільйонів гривень.

У Мінреінтеграції зазначили, що за програмою «Прихисток» передбачено відшкодування витрат на комунальні послуги у розмірі близько 450 гривень на місяць за безоплатне розміщення одного ВПО. Такі виплати здійснюються коштом Товариства Червоного Хреста України.

Нагадаємо, станом на початок грудня 2023 року у Харкові офіційно зареєстровано 20 134 харків’ян як внутрішньо переміщених осіб. Про це розповіло Мінсоцполітики у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Читайте також

Харківщина – друга в Україні за кількістю внутрішньо переміщених осіб. В регіоні офіційно зареєстровано 527 335 ВПО або 9,3% від загального числа ВПО.