Кабінет міністрів України на засіданні 5 грудня розглядатиме рішення про примусове вилучення в Україні 50 об’єктів права власності РФ та її резидентів, зокрема три підприємства знаходяться у Харкові.

Про це повідомив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк.

За його словами, до списку увійшли такі великі промислові підприємства: «Індустріальна спілка Донбасу», ПАТ «Алчевський меткомбінат», ПАТ «Дніпровський меткомбінат». Водночас з переліку виключили ПАТ «Крюківський вагонзавод» та ТОВ «Брокард-Україна», які фігурували у попередніх проєктах постанови.

До переліку увійшли три об’єкти у Харкові:

  • Акціонерне товариство «Українські енергетичні машини», проспект Героїв Харкова, 199
  • Науково-виробнича асоціація по створенню реалізації літаків громадянського призначення АН-72, АН-74 та їх модифікацій «УРАН», вулиця Сумська, 134
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Харків-Капітал», проспект Льва Ландау, 33

У жовтні 2022 року Кабмін уклав перелік з 900 об’єктів, що належать безпосередньо Росії як державі, та мають бути націоналізовані. Примусове відчуження цих об’єктів відбудеться за особливою процедурою.

Раніше РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій до відомих та значущих фізичних і юридичних осіб РФ. Верховна Рада розгляне законопроєкт щодо націоналізації усіх російських активів.

Читайте також