Харківське видавництво Vivat розпродає роман загиблої від російської ракети письменниці Вікторії Амеліної «Синдорм листопаду».

Залишилося 390 надрукованих примірників, одна вартість на книгу підвищили з 80 гривень до 200. Усі кошти передадуть в ГО «Нью-Йоркський літературний фестиваль», який заснувала Вікторія.

«У романі відбуваються події під час низки революцій по всьому світу, у тому числі української Революції гідності 2014 року. Майдан виступає у творі кульмінацією не тільки описаних подій, а й життя головного героя, який повинен певним чином застосувати свій дар… Надмірне співчуття Костянтина Нечая, що суперечить його власному Я, надає твору містицизму, а читача змушує задуматися про власні пріоритети», — йдеться в описі до книги.

Книгу можна придбати за посиланням.

«В одному інтерв’ю вона (Вікторія Амеліна – ред. автора) сказала, що складне сьогодення, з яким ми маємо справу, можна повернути та осмислити лише в багатоголоссі – в добрій літературі та добрій довірливій розмові. Тому цей фестиваль має жити, бути, звучати!», — написала Юлія Орлова, генеральна директорка Vivat.

1 липня письменниця Вікторія Амеліна померла в лікарні Мечникова у Дніпрі, повідомляють в організації PEN Ukraine. Вона отримала поранення в результаті ракетного удару військ РФ по ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року.

З літа 2022 року письменниця документувала воєнні злочини на деокупованих територіях України спільно з правозахисною організацією Truth Hounds. У Капитолівці Ізюмського району вона знайшла щоденник убитого військами РФ письменника Володимира Вакуленка.

Читайте також

  • Читання на драбині: у Харкові відбувся захід, присвячений письменнику Володимиру Вакуленку. На заході представили щоденник загиблого письменника, який привезла Вікторія Амеліна. Вона знайшла його закопаним у дворі будинку Вакуленка. 

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!