В Укренерго оголосили про обмеження електроенергії в усіх регіонах 1 червня, які діятимуть з 18:00 до 00:00.

«Сьогодні термін лімітів на споживання електроенергії для промислових і побутових споживачів змінено. При перевищенні лімітів обленерго можуть застосувати графіки погодинних відключень», – додають в енергетичній компанії.

За даними Міненерго, внаслідок бойових дій на Харківщині 1 червня зранку відключилась повітряна лінія обленерго, знеструмлено майже 2 тисячі абонентів. Загалом внаслідок ворожих обстрілів залишаються без напруги 39,3 тисячі точок обліку.

Міністр енергетики України Герман Галущенко у Facebook повідомив, що Росія атакувала енергетичні об’єкти у п’яти регіонах України – Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Івано-Франківській областях.

Відключення світла в Україні та Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.