Укренерго готується до найгіршого сценарію взимку, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький під час брифінгу.

«Наразі ми маємо підготуватися якнайкраще, щоб наступної зими ми були готові до найгірших сценаріїв, які охоплюють повторення масованих ракетних ударів», — сказав він.

За словами голови НЕК «Укренерго», енергосистема Харківщини постраждала найбільше, тут пошкоджено ¾ енергетичних об’єктів. Попри це, Кудрицький запевняє, що регіон буде готовий до опалювального сезону.

Для цього розробляють протоколи реагування на надзвичайні події. Зокрема, як реагувати на обстріли, якщо пошкоджено якийсь об’єкт на підстанції чи електростанції, як перезаживлювати споживачів та у якій послідовності реагувати на екстрені ситуації.

Кудрицький наголосив, що інформацію про стан енергосистеми не оприлюднюватимуть із міркувань безпеки, але серед фахівців усі цифри обговорять.

Відновлення — є першим етапом у підготовці опалювального сезону. Готують мережі до зимових максимумів споживання, щоб відключення будь-якого елементу мережі не спричинило обмеження споживачів.

Також застосовуються певні нестандартні інженерні рішення, створюються резервні схеми живлення, які дозволять забезпечити споживачів електроенергією взимку, у разі пошкодження основних.

Володимир Кудрицький додав, що невідомо, чи Україні вдасться уникнути блекаутів наступної зими. Оскільки ніхто не може дати гарантію, що все буде нормально.

«Я не стверджую, що це невідворотний сценарій.… Ми були готові до цього в минулому сезоні. І ми, маючи цей досвід, будемо до цього готові й у наступному опалювальному сезоні, якщо це трапиться», — підкреслив він.

Читайте також

  • Укренерго просить громадян зменшити навантаження на енергосистему з 21:00 до 22:00.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!