Якби не пасивний захист об’єктів від російських ракетних ударів, пошкодження енергетики Харкова та регіону могли бути значно більшими.

Перші два дні після ракетної атаки були найскладнішими, адже паралельно розгрібали завали і збирали резервні схеми постачання електроенергії до Харкова. Тоді хоч і з графіками, але із задачею заживлення критичної інфраструктури і подачі електроенергії впоралися, ситуація в місті покращується.

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, орієнтовно протягом 7-10 днів, можливо до двох тижнів енергетики зможуть відновити в повному обсязі нормальне енергопостачання міста.

Кудрицький не назвав точні дані щодо збитків енергосистеми Харкова, проте сказав, що вони можуть оцінюватися в сотні мільйонів євро.

«Що стосується підстанцій Укренерго – це як мінімум десятки мільйонів євро. Точне число зараз не назву, тому що йде тільки оцінка збитків і подекуди навіть розбір завалів. Що стосується генеруючих об’єктів, це можуть бути і в рази більші числа. Разом для Харківщини чи можуть бути сотні мільйонів. Ми дуже ретельно та вдумливо документуємо всі злочини росіян та всі збитки», – пояснює очільник енергетичної компанії.

Це одна з найбільших атак на енергосистему міста та регіону з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Нині у Харкові поступово відновлюється електротранспорт — запрацювало метро, а в харків’ян у квартирах за графіком з’явилося світло.

ISW: ударами по енергетиці Росія, ймовірно, хоче підірвати оборонно-промислову базу України. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що ці удари можуть бути спробою підірвати оборонно-промислову базу України та використати нестачу українських ракет ППО для руйнування енергомережі.

Там зазначили, що російські війська не змогли зруйнувати українську енергосистему 22 березня, але можуть мати на меті продовжити інтенсивні удари по енергетичній інфраструктурі в наступних серіях ударів.

У ніч з 21 на 22 березня 2024 року Росія здійснила масштабні комбіновані удари ракетами та безпілотниками по критичній енергетичній інфраструктурі в різних регіонах України.

За офіційними даними, противник випустив 151 ракету й безпілотник, включно з безпілотниками Шахед іранського виробництва, ракетами Іскандер, крилатими ракетами Х-101/Х-55, Х-22, Х-47 типу Кінжал, Х-59 та зенітними ракетами С-300/С-400.