Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що найближчим часом планується зняти мережеві обмеження з електропостачання в Харкові.

Про це він сказав в етері «УП LIVE».

За його словами, в Харкові склалася специфічна ситуація через пошкодження енергооб’єктів, які живлять місто, внаслідок чого неможливо доставити туди весь необхідний обсяг електроенергії.

«Специфічна ситуація, як ви знаєте, в Харкові. Там були розбиті всі енергооб’єкти, які живлять місто, через що не можна туди доставити весь необхідний обсяг електроенергії. Це так звані мережеві обмеження, які ми плануємо найближчим часом зняти», — сказав Кудрицький.

Він наголосив, що після усунення цих обмежень Харків опиниться в такій самій ситуації, як і інші регіони країни, де через пошкодження енергосистеми вводяться графіки віялових відключень електроенергії.

Енергетична інфраструктура на Харківщині

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

Читайте також

  • На Харківщині подовжать погодинні відключення електроенергії через похолодання
  • Чи потрібно Харкову відновлювати ТЕЦ-5 та зберігати централізоване опалення?