Росія вранці 22 березня атакувала критичну інфраструктуру Харкова – через щонайменше 19 ракетних ударів у місті зникло електропостачання.

Це одна з найбільших атак на енергосистему міста та регіону з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Нині у Харкові поступово відновлюється електротранспорт — запрацювало метро, а в харків’ян у квартирах за графіком з’явилося світло.

«Досить важко гарантувати якісь конкретні терміни. Ми говоримо про орієнтовний період у 7-10 днів, можливо до двох тижнів, коли енергетики зможуть відновити в повному обсязі нормальне енергопостачання міста. Тут треба сказати, що це звичайно при умові, що ну не буде нових масштабних руйнувань», – говорить голова правління ПрАТ «НЕК Укренерго» Володимир Кудрицький про терміни повноцінного відновлення електропостачання у Харкові.

ISW: ударами по енергетиці Росія, ймовірно, хоче підірвати оборонно-промислову базу України. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що ці удари можуть бути спробою підірвати оборонно-промислову базу України та використати нестачу українських ракет ППО для руйнування енергомережі.

Там зазначили, що російські війська не змогли зруйнувати українську енергосистему 22 березня, але можуть мати на меті продовжити інтенсивні удари по енергетичній інфраструктурі в наступних серіях ударів.

У ніч з 21 на 22 березня 2024 року Росія здійснила масштабні комбіновані удари ракетами та безпілотниками по критичній енергетичній інфраструктурі в різних регіонах України.

За офіційними даними, противник випустив 151 ракету й безпілотник, включно з безпілотниками Шахед іранського виробництва, ракетами Іскандер, крилатими ракетами Х-101/Х-55, Х-22, Х-47 типу Кінжал, Х-59 та зенітними ракетами С-300/С-400.

Читайте також

У Харкові неможливо повністю відновити енергопостачання — мер міста Ігор Терехов. Він також сказав, що у місті цілодобово працюють Пункти незламності, де є інтернет і можна зарядити гаджети. За добу їх відвідали 17 тисяч громадян.