У реєстр вноситиметься уся зброя, що знаходиться на території держави, зазначив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю РБК-Україна.

«Це база, яка запрацює 23 червня цього року. І в цей реєстр буде вноситися вся зброя, яка є на території нашої держави. Тобто, кожен громадянин може чітко розуміти, яка зброя у нього є, коли він має її відстріляти, коли принести в дозвільну систему для перевірки й так далі», — повідомив Клименко.

Крім того, при купівлі зброї можна буде вибрати та замовити її, не відвідуючи ані підрозділи дозвільної системи, ані магазини. Це дозволить максимально спростити процес придбання та продажу зброї в Україні.

Міністр МВС наголосив, що зброя, яка потрапила до рук громадян під час повномасштабного вторгнення Росії, не є їхньою власністю.

Нова система Єдиного реєстру зброї забезпечить більш ефективний контроль над власниками зброї та зменшить кількість порушень в цій сфері. Для цього міністерство обмінюється досвідом з країнами Євросоюзу.

Торік у травні в «Дії» провели опитування, щоб дізнатися ставлення українців до вільного володіння зброєю. Воно тривало місяць — з 1 травня по 1 червня, участь взяли 1,7 млн громадян.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оприлюднив результати опитування:

  • 59% учасників вважають, що громадяни, які відповідають вимогам закону, повинні мати можливість володіти пістолетами та вільно носити їх з собою в громадських місцях,
  • 22% опитаних заявили, що пістолети категорично не повинні бути в обігу серед цивільного населення,
  • 19% відповіли, що пістолети можуть мати всі громадяни, які відповідають закону, але використовувати їх можна тільки на тирах та стрільбищах, і носити зброю з собою заборонено.

Читати також:

  • Єдиний реєстр зброї в Україні запрацює в червні — Клименко.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.