Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо створення в Україні Єдиного державного реєстру домашніх тварин — котів та собак.

Про це повідомив керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.

За його словами, проєкт є експериментальним та добровільним. Щоб кожен громадянин міг зареєструвати свого улюбленця, це буде безкоштовно.

Реєстр домашніх тварин є необхідним, оскільки внаслідок війни на вулицях щоденно губляться багато тварин. Це створює нові виклики для санітарно-ветеринарних ситуацій у містах та значно посилює навантаження на притулки.

«Я безмежно вдячний волонтерам, які, ризикуючи своїм життям, щодня евакуюють тварин із зони бойових дій. Але місця в притулках закінчуються, тому ця проблема є нагальною. У кожної тварини має бути власник і запровадження відповідного реєстру є одним із факторів формування культури відповідальних власників», — зазначив Банік.

Керівник із розвитку електронних послуг наголосив, що створення цього реєстру є важливим напрямком держави у сфері поводження з домашніми тваринами.

Він зазначив, що така ініціатива може стати підґрунтям для того, щоб власники вчасно проходили ветеринарний огляд тварини та вакцинували домашніх улюбленців. Крім того, якщо тварина залишиться на вулиці, буде легко знайти власника.

Також Єдиний реєстр домашніх тварин спростить отримання документів для тварин та допоможе адаптувати українське законодавство до міжнародних стандартів.

Читайте також

  • Тварин харківського Фельдман Екопарку отруїли миш’яком.