Українські безпілотники нових моделей здатні літати на 1000 кілометрів. 

Державна компанія «Українська оборонна промисловість» випустила у виробництво аналог іранського дрона-камікадзе Shahed, який росіяни активно застосовують для обстрілів інфраструктури у глибокому тилу в Україні. Також компанія освоїла виробництво складніших безпілотників, здатних долати великі відстані. Про це повідомив гендиректор компанії Герман Сметанін.

«У нас є аналог “шахеда”, а є і більш потужні моделі, бо “шахеди” так далеко не літають. Ми зараз зосередились на виробництві більш складних і дорогих проєктів із високими характеристиками», – сказав Сметанін.

За словами гендиректора компанії, рекордна дальність бойового вильоту серед цих безпілотників – близько 1000 кілометрів. Крім того, Укроборонпром розгорнув ліцензійне виробництво трьох моделей FPV-дронів приватних компаній.

«FPV-дронів зараз потрібно дуже багато. Ми допомагаємо приватним фірмам масштабувати їхні розробки. Підписали ліцензійні угоди з трьома великими компаніями на виробництво їхніх моделей. У нас є люди, приміщення, нам завозять компоненти і ми виробляємо. Ми допомагаємо масштабувати розробки всім, хто до нас звертається», – розповів генеральний директор компанії.

Хто такий Герман Сметанін

Герман Сметанін народився 1993 року в Харкові. Закінчив Харківський автомобільно-дорожній університет, де отримав диплом інженера-конструктора колісно-гусеничних транспортних засобів.

Друга освіта – НТУУ «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю менеджмент управління оборонно-промислового комплексу.

 З 2014-го по 2015 рік працював на Державному підприємстві «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова».

Згодом став головним конструктор на Львівському бронетанковому заводі й упродовж наступних трьох років – головним інженером цього підприємства.

А незабаром очолив Харківський завод імені Малишева, що спеціалізується на випуску та модернізації важкої та легкої бронетехніки.28 червня Кабінет Міністрів України призначив Германа Сметаніна керівником Укроборонпрому.

Читати також:

  • У Харкові російські безпілотники вдарили по цивільних об’єктах — фоторепортаж.
  • Бійці ГУР отримали шість бортів розвідувальних БПЛА «Лелека-100».
  • «Дронів не шкода, вони виконують свою роботу». Підліток у Харкові збирає дрони-камікадзе для ЗСУ — фото.