Майже 226 тис. заявок на дозвіл отримати зброю оформили українці за 8 місяців, за даними МВС. 

В Україні 93% заявок, поданих до Єдиного реєстру зброї у період з червня 2023 року по лютий 2024 рік, отримали схвалення — це понад 210 тис. дозволів. Про це повідомили в Опендатаботі з посиланням на дані Міністерства внутрішніх справ.

За перші три місяці роботи українці подали понад 57 тис. заявок, з них 87% було схвалено. З наступними місяцями попит на зброю зростав – протягом наступних 5 місяців українці подали понад 168 тисяч заявок. З них схвалили понад 160 тисяч або 95%.

Де українці подають заявки на дозвіл для зброї / Аналітика Опендатабот

Найчастіше, за даними Опендатаботу, запити подають через Єдине вікно, але попри зростання охочих отримати дозвіл на зброю, його популярність знизилася. За 8 місяців існування сервісом скористалося понад 65 тисяч людей. Більша частина заяв надійшла за перші три місяці роботи сайту.

Схожа ситуація й зі зверненнями через чат-бот: за увесь час туди звернулося понад 14 тис. осіб. 62% заяв було подано у перші 3 місяці. 

Єдиний реєстр зброї

З 23 червня 2023 року в Україні запрацював електронний Єдиний реєстр вогнепальної зброї. Відтоді громадяни можуть залишити заявку на отримання дозволу на придбання, зберігання, носіння зброї, повідомити про зміну місця проживання у контексті місця зберігання зброї та податися на продовження дозволу онлайн. 

Крім того, за допомогою сервісу можна отримати інформацію про свою зареєстровану зброю.

За інформацією щодо роботи Єдиного реєстру зброї можна звертатися:

  • за телефоном: 044 334 40 35,
  • через телеграм-бот @arms_mvs_bot
  • через чат-бот на вебпорталі.

Виправлення (16:18, 21.03.2024) У заголовку новини виправлено ствердження «Рада спростила» на «Рада підтримала у першому читанні спрощення», оскільки законопроєкт №9538 вцілому ще не прийнято.

Читайте також

  • Рада підтримала у першому читанні спрощення процедури декларування зброї цивільними під час війни.