У 2022 році лідери ринку заробили 295,15 млрд грн за рік. 

Це на 14% менше, ніж у 2021 році, коли ці бізнеси заробили 343,24 млрд грн. Майже половина від сукупного доходу лідерів припадає на 3 компанії, що видобувають природний газ. Про це повідомляє Опендатабот.

«Шість із десяти компаній належать Рінату Ахметову, а лідером сфери є державна компанія — Укргазвидобування. Саме ці підприємства отримали 54% сукупного доходу топ-10 компаній — 159,57 млрд грн», – ідеться в повідомленні.

Три компанії Ахметова збільшили свої доходи, а інші три зменшили. Суттєво знизився дохід також у трьох компаній, що займаються добуванням залізних руд: Північного ГЗК,  Інгулецького ГЗК та у Центрального ГЗК.

А ось Укрнафтобуріння, яка раніше належала Ігорю Коломойському, Віталію Хомутинніку та Павло Фуксу, та за рішенням суду перейшла до власності АРМА, потрапила до рейтингу у 2022. І це навіть попри те, що у 2022 році отримала на 25% менший дохід порівняно з 2021 — 9,7 млрд грн. 

Останні 2 компанії топу займаються видобуванням залізних руд та належать до групи FERREXPO (Костянтин Жеваго), зменшили свої доходи торік. Це Полтавський ГЗК та Єристівський ГЗК, дохід якого впав на 16%. Разом ці дві компанії заробили 39,48 млрд грн.

Читайте також:

  • На Харківщину переїхали 10% компаній від початку повномасштабного вторгнення.
  • Харківські підприємства не потрапили в топ українських переробних компаній — дослідження.