Експериментальний проєкт має на меті надати матеріальну допомогу для батьків на оздоровлення та відпочинок дітей які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Сьогодні, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей в Україні стартував експериментальний проєкт для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – «Монетизація дитячого оздоровлення за принципом «гроші ходять за дитиною». Програма єОздоровлення запроваджує новий механізм надання послуги з оздоровлення та відпочинку  дітей. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

«Відтепер держава напряму виплачуватиме родинам кошти, а батьки, спільно з дитиною,  зможуть самостійно обрати заклад і придбати путівку для дитини», – ідеться в повідомленні.

Хто може отримати допомогу

Цьогоріч отримати кошти на придбання путівки має право один з батьків або опікунів дитини, що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї. При цьому, місце проживання такої дитини має бути задекларовано/зареєстровано на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

«Ми намагаємося хоча б трохи знівелювати ті складні процеси, які переживають сьогодні українські діти. Тому держава напряму перерахує батькам кошти на оздоровлення дітей, які потребують підтримки, знаходяться в зоні активних бойових дій або на кордоні з російською федерацією. Таким чином батьки матимуть можливість самостійно обрати будь-який заклад, який відповідає умовам безпеки, критеріям оздоровлення, і оздоровити дитину в той проміжок часу, який буде для них комфортним», – підкреслила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Вже починаючи з 1 червня, батьки дітей почнуть отримуватимуть повідомлення через «Дію» про можливість отримати кошти для придбання путівки в межах проєкту. Також самостійно перевірити, чи ваша родина є в переліку отримувачів коштів на оздоровлення вашої дитини, можна за посиланням.

Як отримати допомогу

  • Батькам дітей, які є в цьому переліку, необхідно відкрити картку в АТ КБ «ПриватБанк» із спеціальним режимом використання, на яку буде зараховано 14 165 грн на кожну дитину;
  • Обрати один з закладів оздоровлення і відпочинку вищої категорії, який містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей; 
  • Зв’язатися з обраним закладом для того, щоб підтвердити можливість отримання послуги;
  • Обрати та забронювати путівку до закладу оздоровлення та відпочинку також можна за цим посиланням;
  • Уточнити в Управлінні соцзахисту щодо організації проїзду дітей до табору.

Усі інші категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, можуть отримати путівку на оздоровлення та відпочинок за чинним механізмом розподілу до державного підприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек».

Читати також:

  • Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило рейтинг Укрзалізниці
  • З Харкова до Праги без пересадок: Чеська залізниця ввела єдиний квиток
  • Дитяча залізниця відновила роботу в Харкові — фото

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.