Україна увійшла до списку найзамінованіших країн світу.
З початку повномасштабного вторгнення міни та вибухонебезпечні предмети забрали життя 75 дітей.
Для зменшення ризиків поранення чи загибелі дітей, ЮНІСЕФ спільно з українськими міністерствами запустили сайт «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.
«Жодна дитина не має ризикувати життям та здоров’ям, повертаючись додому зі школи, гуляючи в парку чи на дитячому майданчику. Доки територія України забруднена мінами, наш обов’язок – розповісти дітям про загрозу вибухонебезпечних предметів та пояснити, як залишатися в безпеці. На сайті діти та підлітки зможуть знайти цікаві мультфільми та комікси на тему мінної безпеки, а батьки та вчителі – поради, як говорити з дітьми на цю складну тему», — додав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Сайт містить розділи для:
- батьків,
- вчителів,
- підлітків та дітей.
У кожному викладено адаптовану до віку інформацію про види мін та правила поводження з ними.
Для вчителів підготували методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки та презентації для учнів різних класів.
В Україні знаходяться приблизно 174 тисячі кв. км потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами територій — це 30% нашої держави, повідомляє директор департаменту ДСНС України Олександр Чекригін.
Діти є особливою групою ризику через свою цікавість та неуважність. Фахівці фіксують мінування російськими окупантами дитячих іграшок та інших предметів, які привертають їхню увагу та становлять велику загрозу життя та здоровʼя.
- В Ізюмі виписали дітей, що постраждали від вибуху міни.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.