Українська залізнична компанія у своїй діяльності не використовує націоналізовані вагони РЖД та БЧ. Про це стало відомо з відповіді АТ «Укрзалізниця» на запит Ґвара Медіа.
Наприкінці березня 2022 року Бюро економічної безпеки ініціювало націоналізацію 400 залізничних вагонів, які є власністю Росії та Білорусі. Тоді співробітники БЕБ України знайшли у Черкаській області вагони залізничного рухомого складу, які є власністю російської залізничної компанії.
Також у зоні митного контролю одного з міст області виявлено залізничний вагон з електрообладнанням (12 тягових електродвигунів та 12 якорів тягових двигунів), що належить білоруському підприємству.
Разом з тим здійснили оцінку вартості залізничного рухомого складу та електрообладнання, а перелік виявлених товарно-матеріальних цінностей направили до Укрзалізниці та ОВА Черкаської області для ухвалення рішення щодо подальшої націоналізації.
У ДБР повідомляли, що влітку 2023 року Вищий антикорупційний суд прийняв рішення про застосування санкцій до низки комерційних структур та їх власників. Тоді до держбюджету надійшли активи на мільярди гривень кількох наближених до Кремля російських олігархів, зокрема, братів Ротенбергів, Олега Дерипаски, Євгена Гінера та інших.
Читайте ще
В Укрзалізниці не надали даних щодо зарплат членів правління не вказавши причини фактичної відмови. Натомість у відповіді розповіли, що «після припинення або скасування воєнного стану, з інформацією щодо структури, принципів формування та розміру оплати праці, винагороди, додаткового блага виконавчого органу АТ «Укрзалізниця» буде можливо ознайомитися на офіційному вебсайті товариства за вказаним посиланням».
Для охорони залізничної інфраструктури в Україні запускають повітряну охорону. Укрзалізниця створює підрозділ, де працюватимуть ветерани-залізничники, які отримали поранення та повернулися з фронту. Вони будуть охороняти залізничну інфраструктуру за допомогою дронів.