Укрзалізниця створює підрозділ, де працюватимуть ветерани-залізничники, які отримали поранення та повернулися з фронту. Вони будуть охороняти залізничну інфраструктуру за допомогою дронів.

Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.

У компанії зазначають, що така ініціатива допоможе забезпечити охорону залізничних обʼєктів, а також надати можливість ветеранам застосувати свій військовий досвід і навички в цивільній роботі.

Укрзалізниця вже підписала меморандум із Центр підготовки операторів БПЛА «Крук». За допомогою онлайн-платформи, яку створюють «Крук» спільно з Фондом «Відродження», ветерани будуть навчатися. Інструктори Центру займатимуться перекваліфікацією ветеранів-залізничників. Вони навчатимуть працівників пілотуванню коптерів, а також вчитимуть інженерної підготовки, у тому числі складанню та обслуговуванню дронів.

БПЛА використовуватимуть для боротьби з розкраданням майна Укрзалізниці на станціях та перегонах, фіксування правопорушень, виявлення крадіжок пального з локомотивів, інспектування інфраструктури під час воєнного стану, а також для участі в розслідуванні транспортних пригод.

Першим кроком буде створення тестового підрозділу. На його основі планується створити мережу, яка допоможе забезпечити ефективність роботи залізниці в майбутньому.

Нагадаємо, що 8 січня в Харкові внаслідок російських обстрілів постраждала будівля Малої Південної залізниці.

Читайте також

  • З Харкова в гори: Укрзалізниця запускає додатковий потяг на свята.