Банер до маніпуляції про будівництво захисних споруд на українсько-польському кордоні

Маніпуляція. Україна готується до війни з Польщею та будує захисні споруди на кордоні

Ігор Сум - 31 Березня 2024 | 15:54

Польща є одним із відданих партнерів України у захисті від російської агресії. Тож РФ будь-що намагається зіпсувати відносини між двома країнами. Так, нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що Україна готується до війни з Польщею та будує захисні укріплення на україно-польському кордоні. Чи дійсно це так  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно Україна будує фортифікаційні споруди у Волинській області на українсько-польському кордоні.

Інформацію про це 30 березня 2024 року поширив Telegram-канал «Укропский фреш»:

«Україна готується до війни з Польщею: на Заході країни риють окопи», — йдеться в дописі Telegram-каналу.

Фейковий допис в Телеграм-каналі

На підтвердження своїх слів автори допису публікують відео Міністерства оборони України, на якому зображено процес будівництва різних оборонних укріплень.

Колаж кадрів із відео будівництва фортифікаційних споруд на українсько-білоруському кордоні

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Відео, що поширюють пропагандисти ми знайшли на офіційних ресурсах Міноборони України. 

Відео будівництва захисних споруд на Волині
Допис в Instagrsm Міноборони України про будівництво оборонних споруд на Волині

На ньому дійсно зображено процес створення захисних споруд у Волинській області. Проте, насправді на відео зображено процес будівництва фортифікаційних споруд на кордоні з Білоруссю, а не Польщею. 

Кордони Волинської області з Білоруссю та Польщею

Про це повідомив голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко.

«На Волині постійно триває робота над посиленням обороноздатності. Особливо на півночі області. Зокрема, наразі триває будівництво фортифікаційних споруд вздовж кордону з Білоруссю. Вчора (13 березня – ред.) мав змогу у рамках робочої поїздки побачити як облаштовують оборонні рубежі та взводно опорні пункти. Відразу зауважу, що усі роботи проводяться відповідно до нових проєктів Міноборони. Тож працюємо згідно чітких вказівок військових. Це і протитанкові рови, і монтаж залізобетонних конструкцій, і невибухові загородження. Такі фортифікації збудують уздовж усього кордону з Білоруссю», йдеться у повідомленні.

Допис голови Волинської області про будівництво оборонних споруд на кордоні з Білоруссю

Отже, пропагандисти маніпулюючи тим, що Волинська область межує з двома країнами, видали будівництво оборонних споруд на кордоні з Білоруссю за такі, що нібито робляться на українсько-польському кордоні. Раніше ми неодноразово спростовували фейки та маніпуляції на тему українсько-польських відносин.

Висновок: маніпуляція

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.